3. Sınıf Bölme İşlemi

3. Sınıf Bölme İşlemi

3. sınıf bölme işlemi, etkinlikleri pdf, alıştırmaları, çalışma kağıdı, test pdf. Matematikte bölme, dört ana aritmetik işlemden biri. Yazımda “÷” , “:” veya “/” işareti ile sembolize edilir. Bölme işlemi genellikle “çarpma işleminin tersi” olarak tanımlanır zira bölme işlemi devamlı olarak çıkarmadır. Diğer bir ifade ile eşit olarak gruplara ayırma, gruplama ifadeleri de kullanılır. hazırladığımız etkinliğin kazanımı şu şekildedir:  İki basamaklı doğal sayıları bir basamaklı doğal sayılara böler.

3. Sınıf Bölme İşlemi Etkinlikleri ve Çalışma Kağıdı

3. sınıf bölme işlemi etkinlikleri ve çalışma kağıdı kazanımlara yönelik kolaydan zora sistematik bir şekilde hazırlanmıştır. Yedişerli gruplara ayırma, bölme etkinlikleri. Beşerli, altışarlı, sekizerli ve dokuzarlı 3. sınıf gruplama etkinlikleri ve çalışma kağıtları. Bölen, bölünen, bölüm ve kalan terimlerini anlamaya yarayan etkinlikler. İki basamaklı bölme işlemleri etkinlikleri ve çalışma kağıdı.

3. Sınıf Bölme İşlemleri Test

3. sınıf bölme işlemi test pdf sayfası 2 sayfalık etkinlikten oluşmaktadır. Üçüncü sınıf bölme işlemleri dilerseniz ev ödevi olarak veya konu anlatımını takiben etkinlik olarak öğrencilere yaptırabilirsiniz. Aşağıdaki bölme işlemlerini yapma ve Bölüneni, böleni, bölümü ve kalanı
yazma etkinlikleri.. Bir bölme işleminin doğruluğunu kontrol etmek için bölen ile bölüm çarpılır. Eğer kalan varsa eklenir. Sonuç bölünen sayıyı veriyorsa bölme işlemi doğru yapılmış demektir.

Lütfen Yorum kısmına görüş ve önerilenini yazmayı unutmayın, önerileriniz bizler için çok kıymetlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?