3. Sınıf Çarpma İşlemi – 1

3. Sınıf Çarpma İşlemi – 1

3. sınıf çarpma işlemi etkinlikleri, konu anlatımı, 3. sınıf çarpma işlemi çalışma kağıdı etkinlik pdf, 3. sınıf çarpma işlemleri pdf. Bildiğiniz üzere çarp ma işlemi toplama işleminin pratik yoludur. 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 toplamının sonucunu 6 ile 5 sayısını çarparak da bulabiliriz. Çünkü toplanan dörtler 6 tanedir. Bir çarpma işleminde birbiri ile çarptığımız sayılara çarpan, çarpma sonucunda bulduğumuz sonuca da çarpım denir. 6 sayfadan oluşan çarpma işlemi etkinlikleriyle sizlere 3. sınıf çarpma konusuna ait tüm alıştırma etkinliklerinin bulabilirsiniz.

3. Sınıf Çarpma İşlemi Etkinlikleri

3. sınıf çarpma işlemi etkinlikleri konu anlatımından sonra konuyu kavramak ve pekiştirmek amaçlı hazırlanmıştır. Ayrıca çarpma işlemi testi olarak da değerlendirilebilir. 3. Sınıf eldesiz çarpa işlemi etkinlikleri, eldeli çarpma işlemi etkinlikleri çalışma sayfaları. Çarpma işleminin sonucu eşleştirme sayfaları. Çarpma işleminin sonucunu kesip uygun yerlere yapıştırma etkinlikleri. Onluk ve birliklere ayrılmış 3. sınıf çarpma işlemleri çalışma kağıtları.

3. Sınıf Çarpma İşlemi Çalışma Kağıdı

3. sınıf çarpma işlemi çalışma kağıdı öğrencilerimizin, çocuklarımızın keyif alarak çözeceği şekilde kolaydan zora doğru sistematik bir sıra izleyerek hazırlanmıştır. Aşağıdaki basamak tablolarında verilen çarpma işlemlerini yapma etkinlikleri ve çalışma kağıtları. Verilen işlemlerde boş bırakılan yerleri doldurma 3. sınıf çarpma işlemi çalışma kağıtları.

3. Sınıf Çarpma İşlemleri

3. sınıf çarpma işlemleri eldesiz çarpma, eldeli çarpma etkinlik ve çalışma kağıtları. Altı sayfadan oluşan 3. sınıf çarpma işlemi etkinlikleri çalışma sayfaları.

3. Sınıf Çarpma İşlemi Etkinlik Pdf

3. sınıf çarpma işlemi pdf şeklimde hazırlanmış olup altı safadan oluşmaktadır. 3. sınıf matematik dersi konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşabilirsiniz. Hazırladığımız etkinlik ve çalışma kağıtlarına dair görüş ve önerilenizi yorum kısmına yazmanızı rica ediyoruz, görüşleriniz bizler için çok kıymetlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?