3. Sınıf Çarpım Tablosu

3. Sınıf Çarpım Tablosu

3. sınıf çarpım tablosu oluşturma, çarpım tablosu etkinlikleri, 3. sınıf çarpım tablosu çalışma kağıdı, çarpım tablosu alıştırmalar.Çarpma, temel aritmetik işlemlerden biridir. Sayılarda çarpma, çarpılan sayının çarpan sayı kadar adedinin toplamının alınması işlemidir. Örneğin 2 ile 6 sayılarının çarpılması demek 2 adet 6 sayısının toplanması toplanması anlamına gelir. Etkinliğimize konu anlatımı ile başlıyoruz. Konu anlatımımı takip eden 6 safyadan oluşan etkinlik ve çalışma sayfalarımız mevcuttur.

3. Sınıf Çarpım Tablosu Oluşturma Etkinlikleri

3. sınıf çarpım tablosu oluşturma etkinlikleri konu anlatımını takiben öğrenmeyi pekiştirmek için hazırlanmıştır. Tekrarlı toplama işlemlerini çarpma işlemi ile yapma etkinlikleri. 4’ün 3 katı, kaç eder? 5’in 2 katı, kaç eder? soruları ve alıştırmaları. tekrarlı toplama işlemlerini çarpma işlemi ile yapalım. Örnekteki gibi yazma çalışmaları. 5 ile çarpım tablosu oluşturma, çarpma etkinlikleri ve çalışma kağıtları. 6 ile çarpım tablosu oluşturma, çarpma etkinlikleri ve çalışma kağıtları. 7 ile çarpım tablosu oluşturma, çarpma etkinlikleri ve çalışma kağıtları. 8 ile çarpım tablosu oluşturma, çarpma etkinlikleri ve çalışma kağıtları. 9 ile çarpım tablosu oluşturma, çarpma etkinlikleri ve çalışma kağıtları.

3. Sınıf Çarpım Tablosu Çalışma Kağıdı

3. sınıf çarpım tablosu oluşturma çalışma kağıdı ile öğrenmeyi keyifli hale getirmeyi amaçladık. Aşağıdaki tekrarlı toplama işlemlerini çarpma işlemi ile yapma ve örnekteki gibi yazma çalışma kağıdı. Çarpım tablosunda boş bırakılan yerleri doldurma çalışmaları. 9 ile tekrarlı toplama ve çarpma işlemi etkinlikleri. 8 ile tekrarlı toplama ve çarpma işlemi etkinlikleri. 7 ile tekrarlı toplama ve çarpma işlemi etkinlikleri. 6 ile tekrarlı toplama ve çarpma işlemi etkinlikleri.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?