3. Sınıf Çıkarma İşlemi

3. Sınıf Çıkarma İşlemi

3. sınıf çıkarma işlemi PDF, çıkarma işlemi etkinlikleri, 3. sınıf onluk bozmadan çıkarma işlemi çalışma kağıtları, çıkarma işlemi etkinlik sayfaları. Etkinliğimize hoş geldiniz. Yoğun emek harcayarak hazırladığımız özgün çalışmalarımızı beğeneceğinizi umuyoruz. Çıkarma, temel aritmetik işlemlerden biridir. İki sayının farkının alınması işlemidir. Azalma anlamı vardır. Onluk bozmadan çıkarma işlemi etkinlikleri aynı basamaktaki sayıların farkı alınarak yapılır.

3. sınıf matematik konu anlatımı ve çalışma kağıtlarının bulunduğu sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

3. Sınıf Çıkarma İşlemi Etkinlikleri PDF

3. sınıf çıkarma işlemi PDF etkinlikleri zengin içerikleriyle öğrenmeyi keyifli hale getirmektedir. Aşağıdaki çıkarma işlemlerini yapalım etkinlikleri ile 3 basamaklı sayılarda toplama etkinlikleri. Verilen örneğe uygun çıkarma işlemi çalışma kağıtları. Onluk bozmadan çıkarma işlemi etkinlikleri.

Çıkarma İşlemi Çalışma Kağıdı PDF

Çıkarma işlemi çalışma kağıdı PDF sayfaları bol etkinlikli herolup her sayfada en az 20 adet etkinlik bulunmaktadır. 3. sınıf onluk bozmadan çıkarma işleminde amacımız çocuklarımızın ve öğrencilerimizin pratik yapmasıdır. Çıkarma işlemi çalışma kağıtlarını dilerseniz konu anlatımını takiben yaptırabilirsiniz. Ya da çıkarma işlemi ev ödevi olarak verebilirsiniz.

Lütfen hazırladığımız çalışmalar hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşın. Sizlerin önerileri doğrultusunda sitemizi ve hazırladığımız etkinlikleri geliştirmek ve sizlere daha faydalı olmayı hedefliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?