3. Sınıf Eylem Bildiren Kelimeler PDF

3. Sınıf Eylem Bildiren Kelimeler PDF

3. sınıf eylem bildiren kelimeler PDF etkinlik, konu anlatımı, 3. sınıf eylem bildiren sözcükler çalışma kağıdı, test ve konu anlatımı. sayfamıza hoş geldiniz. Yoğun emek harcayarak hazırladığımız özgün çalışmalarımızı beğeneceğinizi umuyoruz. Fiil veya eylem, varlıkların yaptığı işi, hareketi, oluşu çeşitli ekler alarak şahıs ve zamana bağlı olarak anlatan kelimedir. Türkçede fiiller; haber ve dilek kip ekleri ile zaman ve tasarlama anlamı kazanır; şahıs ekleri ile işin veya oluşun kim tarafından gerçekleştirildiğini belirtir.Bir iş, bir hareket, bir oluş bildiren kelimelere fiil (eylem) denir. “Koşuyor, oynadı, zıpladı, suladı” gibi kelimeler eylemdir. Bunlar aynı zamanda birer cümledir. Kahvaltıda bir bardak süt içtim cümlesi eylem bildiren bir cümleye örnektir.

3. Sınıf Eylem Bildiren Kelimeler Etkinlik PDF

3. sınıf eylem bildiren kelimeler etkinlik PDF çalışmaları ile öğrenmeyi eğlenceli hale getiriyoruz. Aşağıdaki cümlelerde iş, oluş, hareket bildiren kelimeleri bulup karşısındaki kutulara yazma etkinlikleri. Aşağıdaki cümleleri iş, oluş, hareket bildiren sözcüklerle tamamlama çalışmaları. Aşağıdaki cümlelerdeki iş, oluş, hareket bildiren sözcükleri örnekteki gibi yazma etkinlikleri. Eylem bildiren sözcükleri boyama etkinliği. Aşağıdaki eylemleri geçmiş zamana göre yazma çalışma sayfaları.

Eylem Bildiren Sözcükler Test

3. sınıf eylem bildiren sözcükler test sayfaları ile ile öğrenilenleri test edebilirsiniz. Aşağıdaki resimlerde yapılan iş, oluş ve hareketleri yazma etkinlikleri. Aşağıdaki eylemleri gelecek zamana göre yazma sayfaları. Aşağıdaki eylemleri şimdiki zamana göre yazalım çalışma kağıtları.

Lütfen hazırladığımız çalışmalar hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşın. Sizlerin önerileri doğrultusunda sitemizi ve hazırladığımız etkinlikleri geliştirmek ve sizlere daha faydalı olmayı hedefliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?