3. Sınıf Olumlu, Olumsuz ve Soru Cümlesi

3. Sınıf Olumlu, Olumsuz ve Soru Cümlesi

3. sınıf olumlu olumsuz ve soru cümlesi etkinlikleri, çalışma kağıdı, olumlu, olumsuz ve soru cümle örnekleri ve testi pdf 2021. Duygu, düşünce, istek bildiren veya yapılan bir işi anlatan kelime ya da kelime gruplarına cümle denir. Cümleler de anlamlarına göre gruplara ayrılır. Bunlardan bazıları olumlu, olumsuz ve soru cümleleridir. Olumlu Cümle: Cümlede anlatılan işin gerçekleştiğini ya da gerçekleşeceğini anlatır. Olumsuz cümle; Cümlede anlatılan işin ger­çekleşmediğini ya da ger­çekleşmeyeceğini anlatır. Soru cümlesi ise Herhangi bir konuda bilgi edinmek, bir şey öğrenmek amacı taşıyan cümlelerdir. Aşağıda cümle bilgisi çalışmamızın detayları verilmiştir.

3. Sınıf Olumlu Olumsuz ve Soru Cümlesi etkinlikleri

3. sınıf olumlu olumsuz ve soru cümlesi etkinlikleri dört sayfadan oluşmakla beraber zengin içerikli kazanımlara uygun etkinliklerdir. Tablodaki cümleleri örnekteki gibi türüne göre işaretleme etkinlikleri. Verilen cümlelerde altı çizili olan söz veya söz gruplarına örnekteki gibi yanıt olacak soru cümleleri yazma etkinlikleri. C

3. sınıf olumlu olumsuz ve soru cümlesi
cümle bilgisi etkinlik örnekleri

Olumlu Olumsuz ve Soru Cümlesi Örnekleri ve Çalışma Kağıdı

Cümle bilgisi örnekleri ve çalışma kağıdı sayfaları konuyu iyice pekiştirmeye yarayacaktır. Verilen kalemlerin içindeki cümleler olumlu ise birinci daireyi, olumsuz ise ikinci daireyi, soru cümlesi ise üçüncü daireyi boyama çalışma kağıdı. Olumlu, olumsuz ve soru cümlesi örnekleri. Görsellerle ilgi olumlu cümle yazma etkinlikleri. Olumlu bir cümleyi olumsuz ve soru cümlesi haline getirme çalışma kağıtları. Instagram adresimizden bizleri takip etmek için burayı tıklayınız. 3. Sınıf cümle bilgisi çalışmalarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?