3. Sınıf Kurallı ve Devrik Cümle

3. Sınıf Kurallı ve Devrik Cümle

3. sınıf devrik ve kurallı cümle konu anlatımı, örnekleri, etkinlik ve çalışma kağıtları, testi devrik ve kurallı cümle ödev sayfaları pdf 2021. Cümle bilgisi 3. sınıf Türkçe dersi içinde yer alan bir konudur. Devrik cümle: Yüklemi sonda olmayan cümlelerdir. Kurallı cümle ise yüklemi sonda olan cümledir. Aşağıda hazırladığımız içeriğin açıklamaları ve fotoğrafları yer almaktadır. Tüm öğrencilerimize faydalı olmasını diliyoruz.

3. Sınıf Kurallı ve Devrik Cümle Etkinlik ve Örnekleri

3. sınıf devrik kurallı cümle etkinlikleri ve örnekleri zengin içerikli olup dört sayfadan oluşmaktadır. Aşağıda karışık olarak verilen kelimelere karşılık gelen sembolleri kurallı ve anlamlı bir cümle oluşturacak şekilde örnekteki gibi dizme etkinlikleri. “Devrik olan cümleleri kurallı hale getirme etkinlikleri ve cümle örnekleri. Babam geldi yanıma. Bakkala gittik arkadaşım Sergen’le. Kirlenmiş evimizdeki perdeler. Pazardan aldım iki kilo mandalina. Geliyorum yemeğimi yedikten sonra. Koşup durdum arkama bakmadan.”

3. sınıf devrik ve kurallı cümle
cümle bilgisi etkinlik örnekleri

Kurallı ve Devrik Cümle Çalışma Kağıdı ve Testi

Cümle bilgisi çalışma kağıdı ve testi sayfaları konuyu pekiştirmek açısından oldukça faydalı olacaktır. Aşağıdaki tabloda cümleler kurallıysa ‘‘Kurallı Cümle’’ altındaki kutucukları, devrikse ‘‘Devrik Cümle’’ altındaki kutucukları boyayarak şifreyi bulma çalışma kağıtları. Tavşanı aşağıdaki yönergelere göre hareket ettirelim. Her hareket yönünün sonundaki kelimeyi yazarak anlamlı ve kurallı cümleler oluşturma çalışmaları.

Cümle bilgisi çalışma kağıtları

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?