3. Sınıf Tekil  Çoğul  Topluluk Adları

3. Sınıf Tekil Çoğul Topluluk Adları

3. sınıf tekil çoğul topluluk adları konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtları, değerlendirme, boyama ve ödev sayfaları, pdf. Tekil Ad: Çoğul Ad: Topluluk Adı: Örnek; Örnek; Örnek; Sadece bir varlığın adı olan sözcüklere tekil ad denir. Aynı türden birden fazla varlığın adı olan sözcüklere çoğul ad denir. Tekil yazıldığı halde çoğul anlam taşıyan adlara topluluk adı denir. masa, koltuk, televizyon kalemler, toplar, sıralar orman, takım, sınıf. ad isim bilgisi içerikleri aşağıda verilmiştir.

3. Sınıf Tekil Çoğul Topluluk Adları Etkinlik

3. sınıf tekil çoğul topluluk adları etkinliklerimiz dört sayfan oluşmakta olup kazanımlara yönelik zengin içerikli etkinliklerden oluşmaktadır. Aşağıdaki adlar tekil ise birinci kutuyu, çoğul ise ikinci kutuyu, topluluk adı ise üçüncü kutuyu boyama etkinlikleri. Gökkuşağının üstünde yazan kelime tekil ise ‘‘T’’ yazan bulutu, çoğul ise ‘‘Ç’’ yazan bulutu boyama sayfaları. Balonların üzerinde yazan adların altındaki kutucukları türlerine göre (tekil ad, çoğul ad, topluluk adı) örnekteki gibi doldurma etkinlikleri

3. sınıf tekil çoğul topluluk adları
ad isim bilgisi etkinlik örnekleri

Tekil Çoğul Topluluk Adları Çalışma Kağıtları

Ad isim bilgisi tekil çoğul topluluk adları çalışma kağıtları. Aşağıda verilen adları gruplayarak ait oldukları tablolara yazma çalışma kağıtları. Yolların üzerinde adlar yazılıdır. Topluluk adı, tekil ad ve çoğul adlardan hangisi fazlaysa arabanın üstüne o ad türünü yazma çalışmaları. Balonların üzerinde yazan adların altındaki kutucukları türlerine göre ad isim bilgisi (tekil ad, çoğulad, topluluk adı) örnekteki gibi doldurma etkinlikleri.

ad isim bilgisi çalışma kağıtları

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?