3. Sınıf Toplamı Tahmin Edelim

3. Sınıf Toplamı Tahmin Edelim

3. sınıf toplama işleminde toplamı tahmin etme, sonucu tahmin etmen etkinlikleri, çalışma kağıtları konu anlatımı ve ödev sayfaları pdf 2021. Tahmin yaparken toplananları en yakın onluğa yuvarlayarak toplama yaparız. Daha sonra gerçek sonuç ile tahmini sonuç arasındaki farkı buluruz. Toplama işlemi sonucu tahmin etme için eldeli toplama ve onluğa yuvarlama konularını bilmek ön koşuldur. 3. Sınıflar için hazırladığımız matematik etkinliklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

3. Sınıf Toplamı Tahmin Etme Etkinlikleri

3. sınıf toplamı tahmin etme etkinliklerimiz iki sayfadan oluşmakta olup kazanımlara yönelik hazırlanmıştır. Aşağıdaki toplama işlemlerini toplananları en yakın onluğa yuvarlayarak örnekteki gibi yapma etkinlikleri. Aşağıdaki toplama işlemlerini, toplananları en yakın onluğa yuvarlayarak örnekteki yapma etkinlikleri.

3. sınıf toplamı tahmin etme
3. sınıf sonucu tahmin etme etkinlik örnekleri

Toplamı Tahmin Etme Çalışma Kağıtları

Sonucu tahmin etme çalışma kağıtları toplama işlemi yapmayı gerektiren, gerçek ve tahmini sonuç arasındaki farkı bulmaya yönelik etkinliklerden oluşmaktadır. Aşağıdaki toplama işlemlerini, toplananları en yakın onluğa yuvarlayarak örnekteki gibi yapma çalışma kağıtları.

sonucu tahmin etme çalışma kağıtları

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?