3. Sınıf Toplananların Yerlerini Değiştirme

3. Sınıf Toplananların Yerlerini Değiştirme

3. sınıf toplananların yerini değiştirme etkinlik ve çalışma kağıdı sayfaları, toplananların yerini değiştirme test sayfaları pdf 2021. Toplama işleminde toplanan sayıların yerleri değişse de işlem sonucu değişmez. Dikkat edilmesi gerenken en önemli nokta toplama işlemi yaparken önce parantez içindeki işlemler yapılmalı ve eşitliğin her iki tarafındaki sayıları kontrol etmektir.

3. Sınıf Toplananların Yerini Değiştirme Etkinlik

3. sınıf toplananların yerini değiştirme etkinlik sayfaları 2 adetten oluşmakta olup kazanımlara yöneliktir. Seçici etkinliklerden oluşan çalışma kağıtlarımız yoğun emek sonucunda üretilmektedir. Aşağıdaki işlemlerin sonuçlarını yazalım. Sonucu aynı olanların yuvarlaklarını aynı renge boyama etkinlik sayfaları. Aşağıdaki terazinin iki kefesindeki sayıların toplamı eşittir. Kefenin boş kutularına gelmesi gereken sayıları yazma etkinlikleri.

3. sınıf toplananların yerini değiştirme

Toplananların Yerini Değiştirme Çalışma Kağıtları Pdf

Toplananların yer değiştirmesi çalışma kağıtları öğrencilerini değerlendirme amacı ile hazırlanmış olup kazanımlara yöneliktir. Aşağıdaki toplama işlemlerini örnekteki gibi önce parantez içindeki sayıları toplayarak yapma çalışma kağıtları. Aşağıdaki eşitliklerde sembollerin yerine gelmesi gereken sayıları yazma çalışmaları.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?