Soner Hoca'yı Takip Et..
  • TARİH: 01.10.2023
3. Sınıf Romen Rakamları – 1

3. Sınıf Romen Rakamları – 1

3. sınıf romen rakamları konu anlatımı, etkinliği, test sayfamıza hoş geldiniz. Aynı zamanda yoğun emek harcayarak hazırladığımız özgün etkinlikleri beğeneceğinizi umuyoruz. Ayrıca çalışmamıza konu anlatımıyla başlıyoruz. Yani bu rakamları olarak da telaffuz edilen Roma rakamları, ilk zamanlarda birçok kişi tarafından benimsenmese de ilerleyen zamanlarda birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarmıştı. Bu nedenle insanoğlunun elleri ve ayaklarının yetmediği noktalarda sayma işleminin devam ettirilmesi ihtiyacıyla ortaya çıkan bu rakamlar, ilk bakışta insanlara oldukça karışık ve anlamsız gelmişti. 3. sınıf romen rakamı konu anlatımında önemli bilgileri verdikten sonra konuyu pekiştiren etkinlikler ile devam ediyoruz.

3. sınıf matematik konu anlatımı ve etkinliklere buradan ulaşabilirsiniz.

3. sınıf romen rakamları Konu Anlatımı

Romen rakamları, konu anlatımı ile temel bilgileri sunuyoruz. Aynı sembol en fazla üç kere yan yana yazılabilir. Bir sembolün sağına kendisinden küçük bir sembol yazılırsa toplanarak okunur. Bir sembolün soluna kendisinden küçük bir sembol yazılırsa çıkarma yapılır.

Romen rakamları etkinliği

3. sınıf romen rakamları etkinliği ile zengin içerikli örnekler ile öğrenmeyi keyifli hale getiriyoruz. Size etkinliklerimizden bahsetmek istiyoruz. Aşağıdaki romen rakamı yazılı cezvelerle karşılığı olan sayıların yazıldığı fincanları aynı renge boyayalım etkinliği. Aşağıda verilmiş olan sayılardan önce ve sonra gelen sayıları romen rakamlarıyla yazalım çalışma kağıtları. Aşağıdaki ayların başına kaçıncı ay olduklarını Romen rakamları ile yazalım çalışmaları.

Romen rakamları test

3. sınıf romen rakamları test ile öğrendiklerimizi test edebiliriz. Aşağıdaki romen rakamı yazılı cezvelerle karşılığı olan sayıların yazıldığı fincanları aynı renge boyayalım testleri. Aşağıda verilmiş olan sayılardan önce ve sonra gelen sayıları romen rakamlarıyla yazalım değerlendirme testleri. Aşağıdaki ayların başına kaçıncı ay olduklarını Romen rakamları ile yazalım çalışmaları.

3. sınıf doğal sayılar konu anlatımı etkinliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Facebook Adresimiz https://www.facebook.com/groups/774188919734541

İnstagram adresimiz https://www.instagram.com/sonerhocanet/

Pinterest adresimiz https://tr.pinterest.com/sonerhoca01/pins/

Diğer çalışmalarımıza da bakmanızı ve yorum yapmanızı rica ederiz. Sizlerden gelen yorumlar bizler için oldukça kıymetlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?