3. Sınıf Soruya Gel Problemleri – 1

3. Sınıf Soruya Gel Problemleri – 1

3. sınıf zor matematik soruları, problemleri, zor matematik test, özel hazırlanmış matematik soruları sayfamıza hoş geldiniz. Yoğun emek harcayarak hazırladığımız özgün çalışmalarımızı beğeneceğinizi umuyoruz. 3. sınıf öğrencileri için hazırladığımız zor matematik problemleri seçici sorulardan oluşmaktadır. Amacımız öğrencileri farklı soru tipleriyle bir araya getirerek analitik düşünme yeteneğini geliştirmektir. Unutulmamalıdır ki ülkemiz ve dünyamızda rekabet edebilecek öğrencilerin kesinlikle farklı sorularla karşılaşması gerekiyor. Umarım çalışmalarımız bu doğrultuda çocuklarımız ve öğrencileriz için faydalı olur.

3. sınıf zor matematik soruları

Matematik soruları çözerken farklı çözüm yolları deneriz. Bu da bizim problem çözebilme becerilerimizi geliştirir. Dolayısıyla, gündelik yaşantımızda karşılaştığımız problemlere de alternatif çözümler üretebilme kabiliyetimiz gelişir. Matematik soruları genellikle odaklanmayı gerektirdiğinden, bol bol soru çözmek odaklanma becerimizi geliştirir. Özellikle dikkat problemleri yaşayanlar için zeka soruları çözmek, fiziksel problemleri olan bir hastanın fizik tedavisi alması gibidir. Dikkat gelişiminde problemlerin yeri ve önemi yüksektir. Dikkat gelişimi, hafıza gelişimi, sözel zeka gelişimi, görsel zeka gelişimi ve mantık gelişimi gibi zihinsel alanlarda başarılı kişiler genellikle okulda ve iş hayatında da aynı başarıyı sürdürmektedirler.hazırladığımız soruya gel özel sorularını özellikle çocukların çözmesi daha yüksek fayda sağlamaktadır çünkü çocukların zihinsel gelişim hızı, yetişkinlerden kat ve kat fazladır

3. sınıf zor matematik problemleri

3. sınıf zor matematik soruları problemleri iki işlem ve üç işlem gerektiren sorulardan oluşmaktadır. Sadece temel dört işlem yeteneğini değil düşünmeyi ve sorgulamayı gerektiren problemlerdir. Hazırladığımız matematik soruları ile sadece soruları çözmekle kalmayacak günlük hayattaki problemleri de çözme becerisi gelişecektir.

3. sınıf zor matematik zor Problemler

Serdar, Ayhan ve Hasan ceplerinde boncuklarla sırasıyla labirentin ‘‘A, B ve C’’ noktalarından gireceklerdir. Labirentten çıkan kişi boncukları çıkış noktasına bırakacaktır. Çıkamayanlar ise boncukları labirentin içinde herhangi bir noktaya bırakacaktır. Serdar’ın 37, Ayhan’ın 19, Hasan’ın 28 boncuğu olduğuna göre labirente kaç boncuk bırakılmıştır?

Fotoğraf çekilmek için çocuklar yukarıdaki gibi yan yana dizilmiştir. Çocukların dizilimine göre şu bilgiler verilmiştir.

  • Öğretmenin sağında ve solunda dörder kişi vardır.
  • Sinem ve Seda öğretmenin solundadır.
  • Toplam 5 erkek, 3 kız öğrenci vardır.
    Bu bilgilere göre öğretmen kimin başına dokunuyor olabilir?

Yukarıdaki numaraların altında sırasıyla alfabemizdeki tüm harfler ile başlayan isimler gizlenmiştir. Musa yalnızca ünsüz harflerle başlayan isimlerin üzerindeki sayılara basarak arabaya ulaşacaktır. Musa hangi numaralara basmamıştır?

1. sınıf matematik dersi ile ilgili konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşılabilirsiniz.

2. sınıf doğal sayılar ile ilgili konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşılabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?