Soner Hoca'yı Takip Et..
1. Sınıf Çıkarma İşlemi Etkinlikleri – 2

1. Sınıf Çıkarma İşlemi Etkinlikleri – 2

1. sınıf çıkarma işlemi çalışma kağıdı, 1. sınıf çıkarma işlemleri etkinlikleri, konu kavrama çalışmaları, değerlendirme ve test sayfaları. İlk olarak konu anlatımı ile başlıyoruz. Çıkarma; toplanan varlıkların belirli sayıda eksilmesine, ayrılmasına veya azalmasına denir. Çıkarma işleminin sembolü (-) işaretidir. Bu çalışmada kısa bir şekilde çıkarma işlemine giriş, azalma, çıkma, ayrılma, vb etkinlikle yer almaktadır. Daha önce de belirtildiği gibi bu etkinliğimizde konu kavramaya yönelik 1. sınıf çıkarma işlemleri çalışmalarından oluşmaktadır.

1. Sınıf Çıkarma İşlemi Çalışma Kağıdı, Değerlendirme ve Test sayfaları

1. sınıf çıkarma işlemi çalışma kağıdı 3 sayfadan oluşmaktadır. Öncelikle alt alta çıkarma işlemlerinin olduğu bir sayfalık etkinlik hazırladık. Daha sonra sınıf çıkarma işlemlerine ait kavramlara yönelik sorular hazırladık. Örneğin: Eksilen, çıkan, fark ya da kalan ifadeleri ile etkinlik hazırladık. Mesela eksilen 10, çıkan 5, kalan 5 çıkarma işlemini alt alta yazma çalışmaları. 1. sınıf çıkarma işlemleri yapılırken nesne (materyal) kullanılması faydalı olabilir. Ayrıca günlük hayattan erilen örnekler öğrencinin konuyu daha iyi kavramasına yardımcı olacaktır.

1. sınıf çıkarma işlemi çalışma kağıdı
1. sınıf çıkarma işlemleri

Bunun devamında 1. sınıf çıkarma işlemlerinde sonuçlara karşılık gelen harfleri yazarak şifreyi bulma etkinlikleri yer alıyor. Eğlenceli ve faydalı olduğuna inandığımız çalışmalarımızın tüm öğrencilere faydalı olmasını diliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?