1. Sınıf Toplama İşlemi Etkinlikleri, Boyama Sayfaları – 4

1. Sınıf Toplama İşlemi Etkinlikleri, Boyama Sayfaları – 4

1. sınıf toplama işlemi etkinlikleri, matematik toplama işlemini boyama, sayfaları, çalışma kağıdı, ödev ve etkinlik, test, pdf. Öncelikle hazırladığımız etkinlik sayfamıza hoş geldiniz, çalışmalarımızın faydalı olmasını diliyoruz. Bu çalışmamızda Toplama nedir? Sorusunun cevabı için onlarca etkinlik hazırlandı. Toplam 10 sayfa olan bu çalışma toplama işlemine girişin ilk aşaması olup hafta boyunca toplama ile ilgili diğer çalışmalar yayınlanacaktır. Genel olarak toplama daha önce hazırladığımız çalışmalarda toplama işlemi konu anlatı ve etkinliklerine yer verdik. Buna ek olarak öğrencilerin keyif alacağı boyama sayfaları ve zengin içerikli çalışma sayfaları hazırladık. Buna bağlı olarak aşağıda içeriğimize ait detaylı açıklamaları okuyabilirsiniz. Ayrıca 1. sınıf matematik dersleri konu anlatımı ve etkinlik sayfalarına buradan ulaşabilirsiniz.

1. Sınıf Toplama İşlemi Etkinlikleri, Boyama Sayfaları

1. sınıf toplama işlemi etkinlikleri ile boyama sayfaları hazırladık. Özellikle öğrencilere toplama işlemini daha keyifli hale getirmeyi amaçladık. Ondan sonra bol örnekli toplama etkinlikleri yer almakta. Örnek olarak 9 + 5 = 14 . Aşağıdaki toplama işlemlerini yapalım. Toplamları 10’dan büyük olanların dairesini yeşile boyama etkinlikleri. 1. sınıf toplama boyama sayfaları.

1. sınıf  toplama işlemi etkinlikleri
1. sınıf toplama boyama sayfaları

Verilen toplama işlemlerini kontrol edelim. Sonucu doğru olanların yıldızını maviye, yanlış olanların yıldızını kırmızıya boyayalım. verilen bulutların içindeki toplama işlemlerinin sonucunu noktalı yerlere yazalım. Sonucu kadar sayıda damlacığı örnekteki gibi boyama etkinlikleri. Mesela 5 + 3 =8 toplama işleminde 8 tane kadar damlacığı boyama etkinliği.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?