Soner Hoca'yı Takip Et..
1. Sınıf Çıkarma İşlemi Etkinlikleri – 1

1. Sınıf Çıkarma İşlemi Etkinlikleri – 1

1. sınıf çıkarma işlemi etkinlikleri, konu anlatımı, 1. sınıf matematik çıkarma işlemi çalışma kağıdı, test, değerlendirme sayfaları pdf. Önceden hazırladığımız toplama işlemi konusundan sonra çıkarma işlemi konusunu anlattık. Daha önce belirtildiği gibi çıkarma işlemi toplama işleminin tersidir. Başka bir ifade ile çıkarma işlemi eksiltme eylemidir. Örneğin 9 – 5 çıkarma işleminde dokuz sayısından beşi azaltmamız yani eksiltmemiz istenmiştir. Bundan böyle eksilme işleminde kalana ifade dört olacaktır. Aşağıda hazırladığımız 1. sınıf matematik çıkarma işlemi etkinliklerine dair her şeyi yazdık. Buna ek olarak 1. sınıf matematik konu anlatımı ve etkinliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

1. Sınıf Çıkarma İşlemi Etkinlikleri, Konu Anlatımı, Çalışma Kağıdı

1. sınıf çıkarma işlemi etkinlikleri, konu anlatımı, çalışma kağıdı dört sayfa olarak hazırladık. İlk önce konu anlatımına yer verdik. Ondan sonra matematik çıkarma işlemi sayfaları yer al almaktadır. İlk olarak verilen tüm yapraklardan boyanan yaprakları örnekteki gibi çıkarma işlemi yapma ve sonucu yaprakların üzerine yazma etkinlikleri. Örneğin:

1. sınıf çıkarma işlemi etkinlikleri

İkinci olarak çıkarma işlemlerini model üzerinde boyayarak gösterme çalışma kağıdı ve değerlendirme. Buna ek olarak birinci sınıf çıkarma işlemi alıştırmaları. En sonunda verilen iki sayıyı eksiltme etkinlikleri.

Yan yana Çıkarma İşlemi Etkinlikleri

1. sınıf çıkarma işlemi etkinlikleri alt alta olabileceği gibi yan yana da olabilir. Mesela 10 – 5 işlemi yan yana çıkarma işlemidir. Benzer olarak sonucu 10 sasısından küçük olan yan yana çıkarma işlemi etkinliklerine yer verdik. Ayrıca çıkarma işlemlerini yapma ve sonuçlara karşılık gelen harfleri yazarak şifreyi bulma değerlendirme sayfaları yer almaktadır. Son olarak şunu belirtmek isteriz eğer eksik öğrenmeler varsa lütfen konu anlatımı ve etkinliklerin yer aldığı 1. sınıf matematik sayfamızı ziyaret ediniz. Tüm öğrencilere başarı diliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?