Soner Hoca'yı Takip Et..
1. Sınıf Toplama İşlemi – 1

1. Sınıf Toplama İşlemi – 1

1. sınıf toplama işlemi etkinlikleri, çalışma kağıtları, alıştırmaları, matematik toplama işlemi değerlendirme etkinlikleri pdf. Sayfamıza hoş geldiniz. Yoğun emek harcayarak hazırladığımız özgün çalışmalarımızı beğeneceğinizi umuyoruz. Yoğun emek harcayarak hazırladığımız özgün çalışmalarımızı beğeneceğinizi umuyoruz. Toplama, matematikte iki veya daha fazla çokluğun nicel değerlerinin bir arada ifade edilmesidir. Temel matematik işlemlerinden biridir. Artma veya çoğalma anlamı taşır.  Toplama işlemine katılan sayılara terim, işlemin sonucuna toplam denir. Toplama işlemi sayıların aynı basamakları arasında yapılır. Bu nedenle toplama işleminde sayılar aynı basamaklar alt alta gelecek şekilde yapılır.  İlk olarak. Çalışma kağıdımıza konu anlatımı ile başlıyoruz.  Toplam işleminde önce birlikler, sonra onluklar toplanır. Toplama işlemi aslında ileri doğru saymanın kısa yoludur. Toplama işlemine önce birler basamağından başlanır. Daha sonra onlar basamağındaki sayılar bir biri ile toplanır.  Bir toplama işleminde toplananların yerleri değişirse toplam değişmez. Konu anlatımını takip eden özgün etkinlikler ile öğrendiklerimizi pekiştiriyoruz. Bunun devamında hazırladığımız diğer toplama işlemi ve etkinliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

1. Sınıf Toplama İşlemi Etkinlikleri

1. sınıf toplama işlemi etkinlikleri dört sayfa olarak hazırladık. İlk olarak kazananımlar uygun olarak toplamı 20’ye kadar olan iki sayıları toplama çalışmalarına yer verdik. Buna ek olarak alt alta ve yan yana toplama işlemleri yer almaktadır. Örneğin :

1. sınıf toplama işlemi

toplama işlemi alıştırma sayfaları

1. sınıf toplama işlemi etkinlikleri

İkinci olarak verilen toplama işlemlerini yapma ve doğru yanıtın olduğu daireyi
örnekteki gibi boyama çalışma sayfaları. Ayrıca verilen bir sayı ile toplamı belirtilen sayıları bulma çalışmaları hazırladık.

1. Sınıf Toplama İşlemi Çalışma kağıtları

1. sınıf toplama işlemi çalışma kağıtları olarak da kullanılabilir. Genel olarak toplama işlemini kavrama yönelik olana çalışma kağıtları hazırladık. Örnek olarak toplama işlemleri ile parmak sayılarını örnekteki gibi eşleştirme 1. sınıf. Aynı zamanda verilen hayvanların belirttiği sayılarla toplama işlemi yapma etkinlikleri. En sonunda konuyu kavrama etkinlikleri.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?