1. Sınıf Çizgi Çalışmaları

1. Sınıf Çizgi Çalışmaları

1. sınıf çizgi çalışmaları, çizgi çalışması PDF, resim çizgi çalışmaları, birinci sınıf çizgi çalışmaları, çizgi çalışması resmi etkinlikleri. Çizgi çalışmaları hem okul öncesi dönemde hem de okul döneminin başlangıç evrelerinde çocuğunuza yardımcı olacak çalışmalardır. Çizgi çalışmaları çocuğunuzun kalem tutmasını ve kalemi düzgün kullanmasına yardımcı olur. Çizgi çalışmaları çocukların el ve kol kaslarına hakimiyetini ve kaslarını güçlendirir.

1. sınıf çizgi çalışmaları dikkati artırır. Bugüne kadar serbest bir şekilde kalem kullanıp karalama yapan çocuğunuzu disipline eder, koyduğu kurallar ile çocuğunuzun kurallara uymasını öğretir.Birçok okul öncesi etkinliğe oranla çizgi çalışmaları çocukları biraz sıkar ve yorar ama onlara olan faydaları saymakla bitmez. Özgün olarak hazırladığımız bu çok anlamlı ve değişik çizgi çalışması ile sıkıcı olabilecek çalışmaları eğlenceli hale getirebilir. Görselleri çocuklara göre uyarladım. Aşağıdaki linke tıklayarak pdf halini direkt indirebilirsiniz. Veya görsel olarak edinebilirsiniz.

 1. sınıf çizgi çalışması pdf

 1. sınıf çizgi çalışması pdf zengin içerikli etkinliklerden oluşmakta olup öğrenmeyi ve yazmayı keyifli hale getirmektedir. Çizgi çalışmaları hem okul öncesi dönemde hem de okul döneminin başlangıç evrelerinde çocuğunuza yardımcı olacak çalışmalardır. Çizgi çalışmaları çocuğunuzun kalem tutmasını ve kalemi düzgün kullanmasına yardımcı olur. Çizgi çalışmaları el ve kol kaslarına hakimiyetini , bu kasları güçlendirir. Dikkati artırır. Bu güne kadar serbest bir şekilde kalem kullanıp karalama yapan çocuğunuzu disipline eder, koyduğu kurallar ile çocuğunuzun kurallara uymasını öğretir.

1. sınıf resim çizgi çalışmaları

1. sınıf resim çizgi çalışmaları  hem okul öncesi dönemde hem de okul döneminin başlangıç evrelerinde çocuğunuza yardımcı olacak çalışmalardır. Çizgi çalışmaları çocuğunuzun kalem tutmasını ve kalemi düzgün kullanmasına yardımcı olur. Çizgi çalışmaları el ve kol kaslarına hakimiyetini , güçlendirir. Dikkati artırır. Bu güne kadar serbest bir şekilde kalem kullanıp karalama yapan çocuğunuzu disipline eder. Koyduğu kurallar ile çocuğunuzun kurallara uymasını öğretir.

  1. sınıf konu anlatımı ve etkinliklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

birinci sınıf çizgi çalışmaları

1. sınıf çizgi çalışmaları , birinci sınıf çizgi çalışmaları Okul öncesi dönem eğitiminin en önemli çalışmalarının başında çizgi çalışmaları gelir. Çizgi çalışmaları hem okuma yazmaya hazırlık hem de el kaslarının gelişmesi ve motor kontrolü sağlanması için önemli yer tutar. Düzenli ve serbest çizgi çalışmaları olarak iki gruba ayrılan çizgi çalışmaları yaş gruplarına göre kolaydan zora göre sıralanır. Çocuklar kalem tutma yetilerini çizgi çalışmaları ile geliştirirler.
Çocuklar için bir çalışmanın iyi ve verimli olabilmesi için ilk kriter çocuklar o çalışma esnasında sıkılmamalı ve severek yapmalıdırlar. 

çizgi çalışması resmi etkinlikleri

1. sınıf çizgi çalışmaları, çizgi çalışması resmi etkinlikleri Bu kısımda noktaları birleştirerek resim tamamlama çalışmalarına yer verilmiştir. Noktaları verilen sıraya göre birleştirdiğiniz zaman ortaya bir resim çıkacaktır. Çocuklarınız hem el becerilerinin hemde zeka seviyelerinin geliştiği bu çalışmaları bir oyun olarak görecektir ve sıkılmadan zevkle çözeceklerdir. Nokta birleştirme çalışmaları çocuklara parçalardan bir bütünü oluşturmayı öğretir, bunun yanında sıra kavramını ve bir oyunda başarılı olmak için disiplindi bir çalışma gerektiğini öğretir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?