1. Sınıf Kelime Bilgisi Kazanım Testi PDF – 1

1. Sınıf Kelime Bilgisi Kazanım Testi PDF – 1

1.Sınıf kelime bilgisi testi, 1. sınıf kelime bilgisi konu anlatımı, 1. sınıf kelime bilgisi etkinlikleri, 1. sınıf kelime bilgisi çalışma kağıdı. Kelime, cümleyi oluşturan yapı taşlarından biridir. Kelime haznesinin artması cümleleri, metinleri anlamayı kolaylaştırır. Akıcı okumayı sağlar. Cümlenin anlamlı en küçük birimlerine ya da tek başına anlamı olmadığı hâlde cümle içinde anlam kazanan anlatım birimlerine kelime denir. Kelime, insanlar arasında anlaşmayı sağlayan dilin anlamlı en küçük parçasıdır. Kelimelerin belirli bir düzen içerisinde bir araya getirilmesiyle anlaşma sağlanır.

1.Sınıf kelime bilgisi testi

  1. sınıf kelime bilgisi testi farklı tür sorulardan oluşup öğrenmeyi kalıcı hale getirmeyi ve kelime haznesinin artmasına katkıda bulunmayı amaçlar. Testte 1. sınıf kelime bilgisi ile ilgili öğrenilenleri ölçmeyi amaçlar ve öğrenilen bilgilerin farklı tarz sorularda kullanılması istenir.

1. Sınıf kelime bilgisi testi Etkinlikleri

1. sınıf kelime bilgisi etkinlikleri içeriği şu şekildedir: 1 cümlenin verilip kaç kelimeden oluştuğu bulunması istenir. Bir kelimenin sözlük anlamı verilip o kelimenin hangisi olduğunu bulunması istenir. Herhangi bir şeyle ilgili görsellerin tahmin edilmesi beklenir. Nesneler arasındaki ilişki ve farklılıklar hakkında görüş edinilmiş olması önem arz etmektedir. Bir metinin içindeki tek başına anlamı olmayan kelime sayısının saptanması beklenir. Bir tekerlemenin hangi kelimeyi ifade ettiğini düşünerek bulması beklenir. Hangi harflerle başlayan kelime olmadığını cevaplaması gerekmektedir.

  1. sınıf Türkçe etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.
  1. sınıf kelime bilgisi çalışma kağıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kelime bilgisi çalışma kağıdı

1. sınıf kelime bilgisi testi çalışma kağıdı etkinliği büyük emek sonucu özgün olarak hazırlanmıştır. Öğrenilen konuların test edilmesi , eksik öğrenmelerin önüne geçilmesini sağlar. Sorulara verilen cevaplara göre bu konunu üzerinde ne kadar durulması gerektiği konusunda bilgi edinilir. Kelime haznesi hem öğrenim hayatında başarı için hem de normal hayatta kendinin ifade edilmesi açısından çok önemlidir. Testi çözen tüm çocuklara başarılar diliyoruz. Farklı tür etkinlikler için bizi takip etmeye devam edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?