Soner Hoca'yı Takip Et..
  • TARİH: 29.09.2023
1. Sınıf Soruya Gel Problemleri – 2

1. Sınıf Soruya Gel Problemleri – 2

1. sınıf zor matematik soruları, problemleri, zor matematik test, özel hazırlanmış matematik soruları sayfamıza hoş geldiniz. Yoğun emek harcayarak hazırladığımız özgün çalışmalarımızı beğeneceğinizi umuyoruz. 1. sınıf öğrencileri için hazırladığımız zor matematik problemleri seçici sorulardan oluşmaktadır. Amacımız öğrencileri farklı soru tipleriyle bir araya getirerek analitik düşünme yeteneğini geliştirmektir. Unutulmamalıdır ki ülkemiz ve dünyamızda rekabet edebilecek öğrencilerin kesinlikle farklı sorularla karşılaşması gerekiyor. Umarım çalışmalarımız bu doğrultuda çocuklarımız ve öğrencileriz için faydalı olur.

1. sınıf zor matematik soruları

Matematik soruları çözerken farklı çözüm yolları deneriz. Bu da bizim problem çözebilme becerilerimizi geliştirir. Dolayısıyla, gündelik yaşantımızda karşılaştığımız problemlere de alternatif çözümler üretebilme kabiliyetimiz gelişir. Matematik soruları genellikle odaklanmayı gerektirdiğinden, bol bol soru çözmek odaklanma becerimizi geliştirir. Özellikle dikkat problemleri yaşayanlar için zeka soruları çözmek, fiziksel problemleri olan bir hastanın fizik tedavisi alması gibidir. Dikkat gelişiminde problemlerin yeri ve önemi yüksektir. Dikkat gelişimi, hafıza gelişimi, sözel zeka gelişimi, görsel zeka gelişimi ve mantık gelişimi gibi zihinsel alanlarda başarılı kişiler genellikle okulda ve iş hayatında da aynı başarıyı sürdürmektedirler.hazırladığımız soruya gel özel sorularını özellikle çocukların çözmesi daha yüksek fayda sağlamaktadır çünkü çocukların zihinsel gelişim hızı, yetişkinlerden kat ve kat fazladır

1. sınıf zor matematik problemleri

1. sınıf zor matematik soruları problemleri iki işlem gerektiren sorulardan oluşmaktadır. Sadece temel dört işlem yeteneğini değil düşünmeyi ve sorgulamayı gerektiren problemlerdir. Hazırladığımız matematik soruları ile sadece soruları çözmekle kalmayacak günlük hayattaki problemleri de çözme becerisi gelişecektir.

1. sınıf zor matematik zor Problemler

Körebe olarak adlandırılan oyuncunun gözleri mendil veya eşarp gibi bir malzemeyle bağlanır ve ebe etrafını göremez hale getirilir. Diğer oyuncular körebenin etrafında dolaşır ve ona dokunurlar. Körebe onları yakalamaya çalışır. Körebe gözleri kapalı şekilde birini yakalarsa o ebe olur. Oyun böyle devam eder.
Çocuklar körebe oyununu yukarıdaki kurala göre oynamıştır. Oyunda Ela 10 kez, Ali 6 kez ebe olmuştur. Veli ise Ela ile Ali’nin toplam ebe oldukları sayının 5 eksiği kadar ebe olmuştur. Verilen bilgilere göre Veli kaç kere ebe olmuştur?

1. sınıf matematik dersi ile ilgili konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradanulaşılabilirsiniz.

2. sınıf doğal sayılar ile ilgili konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıtlarına buradan ulaşılabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?