1. Sınıf Okuma Anlama Metni – 18 (Kahraman Üçlü)

1. Sınıf Okuma Anlama Metni – 18 (Kahraman Üçlü)

1. sınıf okuma anlama metni Kahraman Üçlü, okuma anlama çalışma çalışmaları ve değerlendirme soruları 2020-2021 pdf. Öncelikle okuma etkinliği ve değerlendirme sorularında oluşan çalışmamız öğrencilerin keyif alarak okuyacağı ve kendinin değerlendireceği şekilde hazırlanmıştır.

Merhaba arkadaşlar, benim adım Gara. Gördüğünüz gibi ben bir zürafayım. Kulakları büyük, burnu hortuma benzeyen fil arkadaşımın adı Folo. Uzun kulakları olan tavşan arkadaşımın adı ise Tavo. Biz ormanın süper kahramanlarıyız. Tüm sorunları biz çözeriz. Folo kulakları sayesinde ormanı dinleyebiliyor. Tavo ise toprağı kısa sürede kazabiliyor. Ayrıca yer altında yaşıyor. Ben de çok güçlüyüm. Hepimiz çok hızlı koşabiliyoruz. Bugün yeni bir görevimiz var. Aslan arkadaşımızın yavrusu kayboldu. Folo:

  • Sanırım yavru aslanın yerini buldum. Ses şu taraftan geliyor. Hadi oraya doğru koşalım, dedi.
    Hep beraber hızlıca sesin geldiği yere koştuk. Yavru aslan çukura düşmüştü. Tavo hızlıca yer altına girdi. Yavru aslanın olduğu yere indi. İp yardımıyla ikisini yukarı çektim. Görev tamamlandı. Yavru aslanı annesine kavuşturduk.

1. sınıf okuma anlama etkinliği Kahraman Üçlü

Okuma anlama metni Kahraman Üçlü 1. sınıf yeteneğinin gelişmesine yardımcı olmasının yanında değerler eğitimi temele alınarak hazırlanan çalışmalarımızın herkese faydalı olmasını diliyoruz. 1. Sınıflar için Hazırladığımız Diğer okuma anlama metinlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?