1. Sınıf Okuma Anlama Metni – 19 (Küçük Kanguru)

1. Sınıf Okuma Anlama Metni – 19 (Küçük Kanguru)

1. sınıf okuma anlama metni Küçük Kanguru, okuma anlama çalışma çalışmaları ve değerlendirme soruları 2020-2021 pdf. Öncelikle okuma etkinliği ve değerlendirme sorularında oluşan çalışmamız öğrencilerin keyif alarak okuyacağı ve kendinin değerlendireceği şekilde hazırlanmıştır.

Küçük kanguru kırmızı elmaları çok seviyordu. Elma toplamaya annesiyle giderdi. Çünkü tek başına gitmesi tehlikeliydi. Bir gün yine canı elma çekti. Annesine baktı ama annesi uyuyordu. Uyandırmak istemediği için tek başına gitmeye karar verdi. Elmaların olduğu yere vardı. Güzelce karnını doyurdu. Eve dönme vakti gelmişti. Fakat evin yolunu hatırlamadı. Oturup ağlamaya başladı. Tam o sırada annesinin sesini duydu. Yavrusunun elmaların yanına gideceğini tahmin etmişti. Küçük kanguruya iyi bir ders olmuştu. Bir daha annesinin sözünden hiç çıkmadı.

1. sınıf okuma anlama etkinliği Küçük Kanguru

Okuma anlama metni Küçük Kanguru 1. sınıf yeteneğinin gelişmesine yardımcı olmasının yanında değerler eğitimi temele alınarak hazırlanan çalışmalarımızın herkese faydalı olmasını diliyoruz. 1. Sınıflar için Hazırladığımız Diğer okuma anlama metinlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?