1. Sınıf Okuma Anlama Metni – 20 (Mavi Uçurtmam)

1. Sınıf Okuma Anlama Metni – 20 (Mavi Uçurtmam)

1. sınıf okuma anlama metni Mavi Uçurtmam, okuma anlama çalışma çalışmaları ve değerlendirme soruları 2020-2021 pdf. Öncelikle okuma etkinliği ve değerlendirme sorularında oluşan çalışmamız öğrencilerin keyif alarak okuyacağı ve kendinin değerlendireceği şekilde hazırlanmıştır.

Can’ın doğum günüydü. İlhan Bey, oğlunun çok istediği uçurtmayı almayı planlıyordu. Kırtasiyeye gitti. Uçurtma çoktan satılmıştı. İlhan Bey’in aklına o an daha farklı bir şey geldi. Uçurtmanın malzemelerini alıp birlikte yapabilirlerdi. Bu, Can’ı daha çok mutlu ederdi. Kırtasiyeden çıta, ip, yapıştırıcı ve kap kağıdı aldı. Hediye paketi yaptırdı. Can’a hediyesini verdi. Can hediyeden pek bir şey anlamadı. Babası aldığı hediyeyle ne yapacaklarını anlattı. Can çok heyecanlandı. Hemen uçurtmayı yaptılar. Güzel güzel uçurdular.

1. sınıf okuma anlama etkinliği Mavi Uçurtmam

Okuma anlama metni Mavi Uçurtmam 1. sınıf yeteneğinin gelişmesine yardımcı olmasının yanında değerler eğitimi temele alınarak hazırlanan çalışmalarımızın herkese faydalı olmasını diliyoruz. 1. Sınıflar için Hazırladığımız Diğer okuma anlama metinlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?