1. Sınıf Okuma Anlama Metni – 24 (Sevgi’nin Köyü)

1. Sınıf Okuma Anlama Metni – 24 (Sevgi’nin Köyü)

1. sınıf okuma anlama metni Sevgi’nin Köyü, okuma anlama çalışma çalışmaları ve değerlendirme soruları 2020-2021 pdf. Öncelikle okuma etkinliği ve değerlendirme sorularında oluşan çalışmamız öğrencilerin keyif alarak okuyacağı ve kendinin değerlendireceği şekilde hazırlanmıştır.

Bora, şehir merkezinde yaşıyordu. Daha önce hiç evinden uzaklaşmamıştı. Okul arkadaşı Sevgi ise köyde yaşıyordu. Köyü, şehir merkezine yakındı. Servisle okula gidiyordu. Sürekli sınıfta köyünün güzelliklerini anlatıyordu. Oradaki hayvanları, yetiştirilen ürünleri, tertemiz havasını anlatıp duruyordu. Bora, köyü çok merak ediyordu. Sevgi, Bora’nın köyü merak ettiğini duyunca onu evlerine davet etti. Bora heyecanla bu teklifi kabul etti. Ailesiyle, Sevgi’nin köyüne gitti. Topraktaki sebzeleri, koşuşturan hayvanları gördü. Temiz havasını derin derin içine çekti. Her şey çok güzel kokuyordu. Sevgi’ye daveti için çok teşekkür etti.

1. sınıf okuma anlama etkinliği Sevgi’nin Köyü

Okuma anlama metni Sevgi’nin Köyü 1. sınıf yeteneğinin gelişmesine yardımcı olmasının yanında değerler eğitimi temele alınarak hazırlanan çalışmalarımızın herkese faydalı olmasını diliyoruz. 1. Sınıflar için Hazırladığımız Diğer okuma anlama metinlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?