1. Sınıf Okuma Anlama Metni – 23 (Pati’nin Yeni Evi)

1. Sınıf Okuma Anlama Metni – 23 (Pati’nin Yeni Evi)

1. sınıf okuma anlama metni Pati’nin Yeni Evi, okuma anlama çalışma çalışmaları ve değerlendirme soruları 2020-2021 pdf. Öncelikle okuma etkinliği ve değerlendirme sorularında oluşan çalışmamız öğrencilerin keyif alarak okuyacağı ve kendinin değerlendireceği şekilde hazırlanmıştır.

Aslı, okula giderken çok tatlı bir köpek gördü. Köpek susamış ve acıkmıştı. Aslı, hemen abisi Mehmet’e haber verdi. Mehmet ile Aslı evden aldıkları yiyecekleri köpeğe götürdüler. Köpekle ilgilenen çocuklar eve döndükleri esnada tatlı köpeğin onları takip ettiğini fark ettiler. Aslı, köpeği sahiplenme fikrini abisine söyledi. Bu fikir Mehmet’in de çok hoşuna gitmişti. Çocuklar akşam annelerinin işten geleceği zamanı iple çekiyorlardı. Anneleri işten gelince bu fikirlerinden ona da bahsettiler. Anneleri çocukların bu düşüncelerinden dolayı çok mutlu oldu ve fikri onayladı. Tatlı köpeğe bahçede minik bir yuva yaptılar. Ona Pati ismini koydular. Pati ve çocuklar artık çok mutluydular.

1. sınıf okuma anlama etkinliği Pati’nin Yeni Evi

Okuma anlama metni Pati’nin Yeni Evi 1. sınıf yeteneğinin gelişmesine yardımcı olmasının yanında değerler eğitimi temele alınarak hazırlanan çalışmalarımızın herkese faydalı olmasını diliyoruz. 1. Sınıflar için Hazırladığımız Diğer okuma anlama metinlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?