1. Sınıf Okuma Anlama Metni – 22 (Oyun Arkadaşı)

1. Sınıf Okuma Anlama Metni – 22 (Oyun Arkadaşı)

1. sınıf okuma anlama metni Oyun Arkadaşı, okuma anlama çalışma çalışmaları ve değerlendirme soruları 2020-2021 pdf. Öncelikle okuma etkinliği ve değerlendirme sorularında oluşan çalışmamız öğrencilerin keyif alarak okuyacağı ve kendinin değerlendireceği şekilde hazırlanmıştır.

Merhaba arkadaşlar, benim adım Ercan. Gördüğünüz beyaz renkli kedi benim kedim. Adı Pıtır. Her gün oyun oynamak istiyor. Onunla oynamayınca da bir süre küsüyor. Tabii uzun süre küs kalmıyoruz. Çünkü onu çok seviyorum. Geçen gün aklıma bir fikir geldi. Onunla sürekli oyun oynayamadığım için bir kedi daha sahiplenmeye karar verdim. Birlikte oyunlar oynarlar diye düşündüm.
Arkadaşımın Kekik adlı bir kedisi vardı. Ona artık bakamayacağını söyledi. Kedisine bakabileceğimi söyledim. Bana güvendiği için teklifimi kabul etti. Artık iki kedim var. Çok güzel zaman geçiriyorlar. Tabii ben de onlarla güzel vakit geçiriyorum.

1. sınıf okuma anlama etkinliği Oyun Arkadaşı

Okuma anlama metni Oyun Arkadaşı 1. sınıf yeteneğinin gelişmesine yardımcı olmasının yanında değerler eğitimi temele alınarak hazırlanan çalışmalarımızın herkese faydalı olmasını diliyoruz. 1. Sınıflar için Hazırladığımız Diğer okuma anlama metinlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?