1. Sınıf Okuma Anlama Metni – 26 (Sinek Kuşu)

1. Sınıf Okuma Anlama Metni – 26 (Sinek Kuşu)

1. sınıf okuma anlama metni Sinek Kuşu, okuma anlama çalışma çalışmaları ve değerlendirme soruları 2020-2021 pdf. Öncelikle okuma etkinliği ve değerlendirme sorularında oluşan çalışmamız öğrencilerin keyif alarak okuyacağı ve kendinin değerlendireceği şekilde hazırlanmıştır. Örneğin:

Sinem, ilk defa bu tür kuşlarla karşılaşmıştı. Çok güzel renkleri vardı. Gagaları uzun ve iğne gibiydi. O kadar hızlı kanat çırpıyorlardı ki, kanatları görünmüyordu. Eve geçti ve gördüğü kuşları araştırdı. Bunlar sinek kuşlarıydı. Türüne bağlı olarak saniyede 15 ile 80 kez kanat çırpabilirler. Havada asılı kalmalarının yanı sıra, geriye doğru ve dikey olarak uçabilirler. Çiçeklerin nektarlarını iğne gibi gagalarıyla emerler. Dünyanın en küçük kuşu sayılırlar. Araştırmaları sonucu bu bilgileri bulmuştu. Bu araştırmasından sonra hayvanları daha fazla merak etmeye başlamıştı.

1. sınıf okuma anlama etkinliği Sinek Kuşu

Ayrıca okuma anlama metni Sinek Kuşu 1. sınıf yeteneğinin gelişmesine yardımcı olmasının yanında değerler eğitimi temele alınarak hazırlanan çalışmalarımızdır. Bunun neticesinde herkese faydalı olmasını diliyoruz. Son olarak 1. sınıflar için hazırladığımız Diğer okuma anlama metinlerine buradan ulaşabilirsiniz. Bu arada aşağıdaki adresleri inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?