1. Sınıf Toplama İşlemi – 3

1. Sınıf Toplama İşlemi – 3

1. sınıf toplama boyama etkinlikleri, toplama işlemi alıştırma ve değerlendirme sayfaları, çalışma kağıdı, test pdf. 1. sınıf matematik dersi toplama işlemi konusu için hazırladığımız etkinliğe hoş geldiniz. Daha önce de paylaştığımız toplama işlemi çalışma kağıtlarına bir yenisini daha ekledik. İlk olarak şunu belirtmek gerekir ki 1. sınıf öğrencileri için matematik dersi oldukça önem arz ediyor. Bu yaştaki öğrencilerimize toplama öğretirken soyut olan kavramaları somut ve eğlenceli hale getirmeliyiz. Bundan böyle toplama ve boyama etkinliği bir araya getirdik. Öğrencilerimiz hem eğlensin hem de konuyu kavrasın istedik. Aşağıda içeriğimize ait tüm detayları bulabilirsiniz.

1. Sınıf Toplama Boyama Etkinlikleri, Alıştırma ve Değerlendirme Sayfaları

1. sınıf toplama boyama etkinliklerini iki sayfa olarak hazırladık. İlk ince toplama işlemi alıştırma sayfaları yer almakta olup devamında boyama etkinliğimiz yer almaktadır. Mesela 12 + 6 işleminde 12 sayısının üzerine 6 ekleriz ve sayarız sonucun 18 olduğunu buluruz. Örnek olarak aşağıdaki görselleri inceleyelim.

1. sınıf toplama boyama
yan yana ve alt alta 1. sınıf toplama işlemi
toplama boyama

Son olarak şunu belirtmek gerekir boyama etkinliğinden önce toplama işlemlerini yapalım sonuçlar bulunduktan sonra daha kolay olacaktır. Hazırladığımız diğer etkinlik ve çalışma kağıtlarının olduğunu sayfamıza buradan ulaşabilrsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?