Soner Hoca'yı Takip Et..
1. Sınıf Çıkarma İşlemi Etkinlikleri – 3

1. Sınıf Çıkarma İşlemi Etkinlikleri – 3

1. sınıf çıkarma işlemi konu anlatımı, etkinlikleri, çalışma kağıdı, yan yana ve alt alta çıkarma işlemi etkinliği, testleri pdf. Daha öncede belirtiğimiz gibi çıkarma işlemi temel matematik işlemlerinden biridir. Eğer azalma, eksilme durumları söz konusu ise çıkarma işlemleri yapılır. Mesela 16 – 9 işleminde 16 sayısından 9 eksiltelim sonucun 7 olduğunu görürüz. 1. sınıf öğrencilerimiz soyut olan bu kavramları anlamakta zorluk yaşayabilirler. Bundan böyle hazırladığımız çıkarma işlemi etkinliğimizde eğlenceli ve somutlaştırıcı çalışmamalara yer verdik. Aşağıda içeriğimize dair detaylı bilgiler yer verdik, tüm öğrencilere faydalı olmasını diliyoruz.

1. Sınıf Çıkarma İşlemi Etkinliği, Yan Yana ve Alt Alta Çıkarma İşlemi Pdf

1. sınıf çıkarma işlemi etkinliklerimizi yan yana ve alt alta olmak üzere iki sayfa olacak şekilde hazırladık. İlk önce alt alta verilen çıkarma işlemleri yer almaktadır. Daha sonra zengin içerik ve görsellerden oluşan yan yana çıkarma işlemleri hazırladık. Mesela İfadelere örnekteki gibi uygun işlemler yazalım. İşlemleri yapma çalışmaları. Devamında nesneler ile çıkarma işlemi etkinliği geliyor.

1 sınıf çıkarma işlemi
1. sınıf alt alta çıkarma
1. sınıf nesnelerle modellerle çıkarma işlemi
nesneler ile çıkarma işlemi

1. Sınıf Yan Sana ve Alt Alta Çıkarma İşlemi

Yukarıda görseli verilen ilk etkinlik alt alta yapılan çıkarma işlemi olup üstteki sayı eksilen, altındaki sayı çıkan ve fark şeklinde yazılır. Devamında yer alan çıkarma işlemi ise nesneler ile hazırladık. Bu öğrencilerin anlamasını ve pratik yapmasını kolaylaştıracaktır. 1. sınıf çıkarma işlemi konu anlatımları ve etkinliklerinin bulunduğu sayfamızı burayı tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?