1. Sınıf Sıvıları Ölçme

1. Sınıf Sıvıları Ölçme

1. sınıf sıvıları ölçme konu anlatımı, etkinlikleri ve çalışma kağıtları çalışmamıza hoş geldiniz. Yoğun emek vererek hazırladığımız özgün etkinliklerimizi beğeneceğinizi umuyoruz. Su, meyve suyu, zeytinyağı, süt gibi akıcı maddelere sıvı maddeler denir. Sıvı maddeleri ölçmek için kaşık, bardak, şişe, kova gibi kaplar kullanılır. Bunlar standart olmayan ölçme araçlarıdır. Her zaman aynı sonucu vermez. Konu anlatımı bölümünde temel bilgileri verdikten sonra çalışmamıza etkinliler ile devam diyoruz. Etkinliklerimiz sonrasında sıvı ölçme etkinliklerinde standart olmayan birimleri kullanarak sıvıları ölçebilecek. En az üç özdeş kaptaki sıvı miktarını karşılaştırır ve sıralayacaktır.

Sıvıları Ölçme Etkinlikleri:

1. sınıf sıvıları ölçme etkinlikleri kısmında zengin içerikli görsel çalışmalara yer verdik. Verilen varlıklardan sıvı olanları işaretleme çalışmaları. Aşağıdaki su dolu kapları azadan çok olanda doğru sıralama etkinlikleri. Aşağıdaki çeşmeyle kaplara su doldurulmak isteniyor, sıvıların doluş süresine göre kapları sıralama çalışmaları. Sıvıları ölçme için kullanılabilecek malzemeleri işaretleme etkinlikleri. Nesnelerin aldıkları sıvı miktarına göre verilen soruları cevaplama çalışmaları.

Çalışma Kağıtları:

1. sınıf sıvıları ölçme çalışma kağıtları bölümünde zengin içerikli çalışmalara yer verdik. Aşağıdaki kaplardan en çok sıvı alanın kutusunu kırmızıya, en az sıvı alanın kutusunu maviye boyama çalışma kağıtları. Su dolu kova hangi ölçme araçlarıyla daha hızlı boşaltılır etkinlikleri. Sıvı dolu kapları azdan çok olana doğru sıralama çalışmaları. Aşağıdaki kaplardan hangisi daha çok sıvı alır etkinlikleri. Verilen nesnelerden hangisi daha hızlı doldurulabilir çalışmaları. Verilen bilgilerden yararlanarak soruları cevaplama etkinlikleri.

  1. sınıf matematik ile ilgili hazırladığımız konu anlatımı etkinlik ve çalışmalarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?