1. Sınıf Uzunlukları Ölçme – 1

1. Sınıf Uzunlukları Ölçme – 1

1.sınıf uzunlukları ölçme etkinlikleri, çalışma kağıtları ve problemleri çalışmamıza hoş geldiniz. Çalışmalarımız tamamen özgün olup yoğun emek sonucunda üretilmiştir. Uzunluk, bir cismin boyunu ifade eden büyüklük. Bu büyüklük en, boy veya yükseklik yönlerinde olabilir. Fizikte ise uzunluk, mesafe ile eşdeğer anlamda kullanılır. 1. Sınıf matematik konusu içinde yer alan uzunluk ölçüleri çalışmamıza konu anlatımı ile başlıyoruz. Uzun ve kısa kavramları ile zengin içerikli etkinliklerimizdeki ve çalışma kağıtları konuyu iyi pekiştiriyoruz. Ürettiğimiz çalışma sonucunda öğrencilerimiz ve çocuklarımız nesneleri uzunlukları yönünden karşılaştırır ve sıralama çalışmalarını yapabileceklerdir. Bir uzunluğu ölçmek için standart olmayan uygun ölçme aracını seçer ve ölçme yapar. Bir nesnenin uzunluğunu standart olmayan ölçme birimleri türünden tahmin eder ve ölçme yaparak tahminlerinin doğruluğunu kontrol eder.

Uzunlukları Ölçme 1.sınıf Etkinlikleri:

1.sınıf Uzunlukları Ölçme etkinlikleri kazanım odaklı olup dört sayfadan oluşmaktadır. Aşağıdaki varlıkları inceleyelim kısa olan olanları işaretleyelim etkinlikleri. verilen resimlere bakıp uzun veya kısa şeklinde cümleyi tamamlama çalışmaları. uzunluk ölçe ile ilgili tahmin yapıp gerçek sonuçla karşılaştırma etkinlikleri. Karışla ölçülebilecek nesneleri seçme ve işaretleme çalışma sayfaları. Adımla ölçülebilecek varlıkları seçme ve işareteme etkinlikleri. Aşağıdakilerden hangisini parmakla ölçebiliriz çalışmaları. verilen varlıkları kısa olandan uzun olana sırasına göre numaralandırma etkinlikleri.

Uzunluk Ölçme Çalışma Kağıtları ve Problemleri (1. sınıf):

1.sınıf uzunlukları ölçme çalışma kağıtları ve problemleri zengin görsel içerikli olup kazanımlara göre hazırlanmıştır. Aşağıda verilen varlıkların uzunluklarını standart olmayan ölçme birimleriyle ölçme çalışmaları. Standart olmayan ölçme birimleriyle ilgili problemler. Adımlarla ilgili sorular. Günlük hayatta en çok kullanılan alanlar ve eşyalarla ilgili problemler. Bir nesnenin uzunluğunu standart olmayan ölçme birimleri türünden tahmin eder ve ölçme yaparak tahminlerinin doğruluğunu kontrol etme çalışma kağıtları.

  1. Sınıf sıvıları ölçme etkinlik ve çalışmalarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?