2. Sınıf Geometrik Şekiller

2. Sınıf Geometrik Şekiller

2. sınıf geometrik şekiller ve özellikleri konu anlatımı, etkinlik ve çalışma kağıdı test sayfaları pdf 2020-2021 Geometrik şekiller kare, dikdörtgen, üçgen ve çemberden oluşur. 2. Sınıf için hazırladığımız çalışmamızda konu anlatımı, bol etkinlik ve çalışmalar yer almaktadır. Dilerseniz geometrik şekiller konu anlatımı takiben test amaçlı da kullanabilirsiniz ya da hafta sonu ödev etkinliği olarak değerlendirebilirsiniz.

2. Sınıf Geometrik Şekiller ve Özellikleri Konu Anlatımı

2. sınıf geometrik şekiller konu anlatımı konu özeti şeklinde olup tek sayfada anlatılmıştır. Geometrik şekilleri oluşturan doğru parçalarının her birine kenar denir. Geometrik şekilleri oluşturan doğru parçalarının her birine kenar denir. Üçgen: Üçgenin 3 kenarı, 3 köşesi vardır. Kare: karenin 4 kenarı, 4 köşesi vardır. Kenar uzunlukları birbirine eşittir. Dikdörtgen: Dikdörtgenin 4 kenarı, 4 köşesi vardır. Karşılıklı kenar uzunlukları birbirine eşittir. Çemberin kenarı ve köşesi yoktur.

ikinci sınıf geometrik şekiller konu anlatımı

Geometrik Şekiller Etkinlik Ve Çalışma Kağıdı

İkinci sınıf geometrik şekiller etkinlik ve çalışma kağıdı oldukça zengin ve kaliteli içerikten oluşmaktadır. Aşağıdaki geometrik şekillerin köşelerini boyayalım. Kenarlarını kırmızı kalemle belirtme etkinlik sayfaları. Görsellerin benzediği geometrik şekilleri altlarına yazma çalışma kağıdı. Aşağıdaki geometrik şekillerin özelliklerine göre göre boşlukları doldurma etkinlikleri.

ikinci sınıf geometrik şekiller etkinlik ve çalışma kağıdı

Geometrik Yapılar Oluşturma

ikinci sınıf geometrik şekiller ile yapılar oluşturma sayfalarımız mevcut olup konuyu pekiştirme açısından faydalı olacaktır. İzometrik kağıt üzerinde üçgen, kare, dikdörtgen ve çember ile geometrik yapı oluşturma etkinlikleri Noktaların üzerinden gidip şekilleri tamamlayalım. Şekilleri sayalım ve hangi şekilden kaç tane varsa yandaki kutucuklara o kadar koyalım. Var olan şekilleri altında yazılı olan renge boyayalım.

Geometrik Şekiller Test

İkinci sınıf geometrik şekiller test olarak da kullanılabilir. Aşağıdaki geometrik şekilleri inceleyelim. Boş bırakılan yerleri doldurma testleri. Geometrik şeklin adı ………… . Mavi ile çizilen ….. tane …………….. vardır. Yeşil ile gösterilmiş …… tane ………….. vardır. Bütün ………………. birbirine eşittir. 2. Sınıf matematik dersine ait tüm konulara çalışmalar, etkinlikler ve testlere buradan ulaşabilirsiniz. Konu Anlatımları ve deneme çözümlerine ait videoların bulunduğu kanalımıza abone olmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?