Soner Hoca'yı Takip Et..
2. Sınıf Haftalık Mini Test (2. Dönem 15. Hafta)

2. Sınıf Haftalık Mini Test (2. Dönem 15. Hafta)

2. sınıf mini test 2. dönem 15. hafta Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi haftalık kazanım testleri, değerlendirme soruları pdf. İlk olarak belirtmek isteriz ki bu etkinlimizde amacımız öğrenilen konuların değerlendirilmesidir. Mini testlerimiz her haftada yayımlayacağız, ayrıca olup sarmal olarak değerlendirme içerikli olacaktır. Haftalık kazanım testimizi pdf olarak hazırlanmış olup Türkçe, matematik, fen bilimleri ve sosyal bilgiler derslerinden oluşmaktadır. Öğretmenler için öğrencilerini değerlendirme imkanı sunmakta olup eksik kalan yanlarını tespit etme fırsatı sunacağına inanıyoruz. Bu eksiklikleri gidermek için uygulayacakları yöntemleri belirlemesi için mükemmel bir araçtır. Mini test sınavı tamamen orijinal olup yoğun bir çalışma sonucunda ortaya çıkarılmıştır. Bu çalışmaların öğrenciye katkısı yadsınamaz bir gerçektir. 2. sınıf kazanım testleri sonunda eksik olan kazanımları site içerisinde bulunan konu başlıklarından bulup öğrenebilir ve eksiklikleri giderebilirsiniz. Aşağıda sınava ait konu dağılımları verilmiştir. Herkese başarılar dileriz.

2. Sınıf Mini Test 2. Dönem 15. Hafta Kazanım Testleri Pdf

2. sınıf mini test 2. dönem 15. hafta Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi haftalık kazanım testlerini 15 soru ve dört sayfa olarak hazırladık. Buna ek olarak öğrencilere kodlama alışkanlığı kazandırmak için optik form hazırladık. Bu sayede deneme sınavlarına hazırlık da yapmış olacağımızı düşündük. Hatta bir adet düşündürücü soruya gel tarzı soruya yer verdik. Böylelikle her seviyede öğrenciye hitap eden bir çalışma olacağına inanıyoruz.

Mini Test Türkçe Pdf

2. sınıf mini test 15 soru olarak hazırladık. İlk olarak okuma anlama metni ve bununla ilgili üç adet soruya yer verdik. Mesela :

 • -İlk olarak okuma anlama metni ve metinle ilgili 2 adet değerlendirme sorusu sorduk
 • -ikinci olarak ad isim bilgisi, özel ve tür adlarına yer verdim
 • -Ardından 2. sınıf anlamlı ve kurallı cümle oluşturma soruları hazırladım
  -Sonrasında matematik deste, düzine basamak adı ve basamak kavramı hazırlanmış sorular
 • Ayrıca paralarımız ile ilgili problem ve test sorularına yer verdim
 • Buna ek olarak grafik ve tablo okuma yorumlama ile ilgili3 adet soru hazırladım
 • Ritmik sayma test, ritmik sayma problemleri değerlendirme
 • Bunun ötesinde bölme işlemi test soruları ve 2. sınıf bölme işlemi problemleri
 • Buna ilaveten çarpma işlemi ile ilgili değerlendirme sorular hazırladım, daha da ötesinde kesirler konusu test sorularına yer verdim
 • Bunun yanı paralarımız ile ilgili testleri hazırladık
 • Hayat bilgisinde ise geri dönüşüm konusunu hazırladık.
 • Son olarak bölme işlemi test ve problemleri hazırladım

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?