2. Sınıf Onluk Bozarak Çıkarma İşlemi – 2

2. Sınıf Onluk Bozarak Çıkarma İşlemi – 2

Onluk bozarak çıkarma işlemi 2. sınıf konu anlatımı, etkinlikleri, örnekleri, çalışma kağıdı, eldeli çıkarma alıştırmaları pdf . Etkinliğimize konu anlatımı ile başlıyoruz.  Onluk bozarak çıkarma işlemi yaparken ise eksilen kısımdan bir onluk alırız. Önce çıkarma işlemine kolay bir şekilde yapabiliriz. Şimdi bazı örnekler yapalım ve onluk bozarak çıkarma işleminin nasıl gerçekleştiğini beraber öğrenelim. 65 – 19 birlikten 9 birlik çıkmaz. Bu nedenle 65 sayısının onlar basamağından bir onluk alıp birler basamağına ekleyelim. Çıkarma işleminde eksilen ve çıkan sayının yeri değiştirilemez.

Onluk Bozarak Çıkarma İşlemi 2. Sınıf Etkinlik

Çıkarma işlemi öğrenilirken bol bol örnek soru çözme çok faydalıdır. bir sayfada bulunan 35 adet onluk bozarak çıkarma işlemi çocuklarımıza, öğrencilerimize pratik yapma fırsatı sunacaktır. Aşağıdaki örnekte görüldüğü 2. sınıf çıkarma işlemi örnekleri için eldeli kısımlar belirtilmiş işlem kolaylığı sağlanmıştır. Onluk bozarak çıkarma işlemi örnek soruları.

onluk bozarak çıkarma işlemi örnek soruları

Eldeli Çıkarma İşlemi Etkinlikleri, Alıştırmaları ve Çalışma Kağıdı

onluk bozarak çıkarma işlemi bir diğer ifadeyle eldeli çıkarma işlemi etkinlikleri, alıştırmaları zengin içerikli sorulardan oluşmaktadır. Aşağıda sembollerin temsil ettiği sayıları kullanarak çıkarma işlemi yapma etkinlikleri. Yan yana verilen onluk bozarak çıkarma işlemi 2. sınıf çalışma kağıdı. Eldeli çıkarma işlemi 2. sınıf alıştırmaları.

eldeli çıkarma işlemi 2. sınıf örnekleri, çalışma kağıdı,

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?