Soner Hoca'yı Takip Et..
Bilsem (Benzeşim) Etkinlikleri – 2

Bilsem (Benzeşim) Etkinlikleri – 2

Bilsem benzeşim soruları, etkinlikleri, , nasıl çözülür? Bilsem sınavına hazırlık ve çıkmış sorulara benzer benzeşim soruları bilsem sınavına hazırlık ve çıkmış sorulara benzer benzeşim soruları etkinliğimize hoş geldiniz. Çalışmalarımız özgün olup yoğun emekler sarf edilerek üretilmiştir. Burada sizlere paylaşacağımız benzerlik kelimesinin anlamı kimi ortak yönleri olan iki şey arasındaki benzerliktir. Kısaca bilinen bir durumu, bilinen farklı bir olaya, duruma ya da nesneye benzeterek öğrenme biçimidir. Öğrencilerimizin, çocuklarımızın analiz yapma becerilerini geliştirir. Örneğin el ile eldiven ikilisinden ayak ve çorap ikilisini benzeterek çözümleme yapmak. Eksik parça bulma, bütünden parçaya gitme, eksik parça bulma, benzeşim soru tipleri ayrıca kutucuklardaki hücrelerin belirli ilişkiler dahilinde oluşturulmuş, bilinenden başka bir olaya benzetim ile oluşturulan soru tipleridir.

Bilsem Benzeşim Soruları Etkinlikleri:

Bilsem benzeşim etkinlikleri ile bireylerin zihinsel becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Yukarıdaki görselde ‘‘?’’ yerine aşağıdakilerden hangisi gelmelidir türündeki benzeşim soruları ile öğrencinin benzerlik kuralını bulması istenir. Verilen görselleri birbiri ile ilişkilendirme ve benzeşim kuralını bulma çalışma sayfaları. Verilen şekilleri yukarıdan aşağıya tarama çalışma sayfaları, bilsem sınavına hazırlık soruları. Çapraz Tarama ile görseller deki verilmeyeni bulma soruları.

Benzeşim Soruları Nasıl Çözülür:

Benzeşim soruları nasıl çözülür ? Bilsem benzeşim etkinlikleri ile sizlere soruların nasıl çözüleceği noktasında da yardımcı olmak isteriz. Bilsem sınavlarında çıkan sorulara paralele hazırlanan soruların ortak noktasına bakmamız gerekir. Öncelikle tüm görseller dikkatle incelenmeli ve yorumlanmalıdır. Birbiri ile ilişkili olabilecek görseller yuvarlak içine alınmalı ve soru cevaplanmalıdır. Sıanava hazırlık yapan tüm öğrencilere başarılar dileriz.

Hazırladığımız diğer bilsem etkinliklerimizeburadanulaşabilesiniz.

Hazırladığımız özgün akıl ve zeka etkinliklerine buradan ulaşılabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Siteniz çok başarılı bir veli olarak çok faydalanır olduk tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim.TeşsekkÜr ederim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?