Soner Hoca'yı Takip Et..
Bilsem (Bütün – Parça) Etkinlikleri – 1

Bilsem (Bütün – Parça) Etkinlikleri – 1

Bilsem bütün parça etkinlikleri, örnek soruları, bilsem bütün parça soruları nasıl çözülür, bilsem sınavına hazırlık bütün parça soruları. Bilsem sınavına hazırlık ve çıkmış sorulara bütün parça ilişkisi soruları etkinliğimize hoş geldiniz. Çalışmalarımız özgün olup yoğun emekler sarf edilerek üretilmiştir. Bir varlığın bütünü söylenerek parçası, parçası söylenerek bütünü kastedilir. Bir bütünün verilmeyen parçasını bulmaya dayanan bu etkinlik bir çeşit yapbozun parçasını tamamlama etkinliğidir. Bu katagori de konsantrasyon, hafıza ,muhakeme ,dikkat , analiz, sentez, çözümleme ,görsel zeka becerilerimizi geliştirir. Bir bütünün eksik parçasını bulma etkinliğidir. Bir nevi yapbozun eksik parçasını tamamlamadır. Görsel bütünlüğü akılda tamamlayıp bireylerin zihinsel becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.Görsel zeka, analiz ve muhakeme gücü gerektiren sorularımız ile sizleri bilsem sınavına en iyi seklide hazırlamayı hedefliyoruz.

Bilsem Bütün Parça Soruları Etkinlikleri:

Bilsem bütün parça etkinlikleri etkinlikleri etkinlikleri soruları ile bireylerin zihinsel becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Yukarıdaki görselde ‘‘?’’ yerine aşağıdakilerden hangisi gelmelidir türündeki bütün parça etkinlikleri soruları ile öğrencinin dizilim kuralını bulması istenir. Verilen görselleri soldan sağa tarama çalışma sayfaları. Verilen şekilleri yukarıdan aşağıya tarama çalışma sayfaları, bilsem sınavına hazırlık soruları. Çapraz Tarama ile görsellerdeki verilmeyeni bulma soruları

Bütün parça Soruları Nasıl Çözülür:

Bütün parça soruları nasıl çözülür ? Bilsem matris etkinlikleri ile sizlere soruların nasıl çözüleceği noktasında da yardımcı olmak isteriz. Bütün parça sorularında,bütün iyice gözlemlenir. Tarama yolu ile şekiller arasındaki ilişki bulunmaya çalışılır ve Bulunan ilişki diğer şekillere de aktarılır.Yukarıdan Aşağıya Tarama sorularında Matris sistemi oklar yönünde taranır. Tarama yolu ile şekiller arasındaki ilişki bulunmaya çalışılır ve Bulunan ilişki diğer şekillere de aktarılır. Soldan sağa tarama bütün sorularında parçalar oklar yönünde taranır. Tarama yolu ile şekiller arasındaki ilişki bulunmaya çalışılır ve bulunan ilişki diğer şekillere de aktarılır.

Hazırladığımız diğer bilsem etkinliklerimize buradan ulaşabilesiniz.

Hazırladığımız özgün akıl ve zeka etkinliklerine buradan ulaşılabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?