Soner Hoca'yı Takip Et..
Bilsem (Matris) Etkinlikleri – 1

Bilsem (Matris) Etkinlikleri – 1

Bilsem matris etkinlikleri, örnek soruları, bilsem matris soruları nasıl çözülür? Bilsem sınavına hazırlık ve çıkmış sorulara benzer matris soruları etkinliğimize hoş geldiniz. Matematikte matris veya dizey, dikdörtgen bir sayılar tablosu veya daha genel bir açıklamayla, toplanabilir veya çarpılabilir soyut miktarlar tablosudur. Dizeyler daha çok doğrusal denklemleri tanımlamak, doğrusal dönüşümlerde çarpanların takibi ve iki parametreye bağlı verilerin kaydedilmesi amacıyla kullanılırlar. Bilsem matris sorularında belirli bir kural doğrultusunda dizilim mevcuttur. Bilsem matris etkinliklerinde öğrencinin bu kuralı kullanabilmesi için bir ipucu (şifre) verilir. Çapraz tarama, yukarıdan aşağıya tarama ve soldan sağa tarama matriste verilen şifreyi bulma yöntemleridir.

Bilsem Matris Soruları Etkinlikleri:

Bilsem matris etkinlikleri ve soruları ile bireylerin zihinsel becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Yukarıdaki görselde ‘‘?’’ yerine aşağıdakilerden hangisi gelmelidir türündeki matris soruları ile öğrencinin dizilim kuralını bulması istenir. Verilen görselleri soldan sağa tarama çalışma sayfaları. Verilen şekilleri yukarıdan aşağıya tarama çalışma sayfaları, bilsem sınavına hazırlık soruları. Çapraz Tarama ile görsellerdeki verilmeyeni bulma soruları

Matris Soruları Nasıl Çözülür:

Matris soruları nasıl çözülür ? Bilsem matris etkinlikleri ile sizlere soruların nasıl çözüleceği noktasında da yardımcı olmak isteriz. Matris çapraz tarama sorularında,Matris sistemi oklar yönünde taranır. Tarama yolu ile şekiller arasındaki ilişki bulunmaya çalışılır ve Bulunan ilişki diğer şekillere de aktarılır.Yukarıdan Aşağıya Tarama sorularında Matris sistemi oklar yönünde taranır. Tarama yolu ile şekiller arasındaki ilişki bulunmaya çalışılır ve Bulunan ilişki diğer şekillere de aktarılır. Soldan sağa tarama matris sorularında Matris sistemi oklar yönünde taranır. Tarama yolu ile şekiller arasındaki ilişki bulunmaya çalışılır ve bulunan ilişki diğer şekillere de aktarılır.

Hazırladığımız diğer bilsem etkinliklerimize buradan ulaşabilesiniz.

Hazırladığımız özgün akıl ve zeka etkinliklerine buradan ulaşılabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?